Kamp Malzemeleri Listesi 2020

Kamp Malzemeleri

Kamp Malzemeleri Listesi 2020 yılında değişikler göstermeye başladı.Artık insanlar klasik listeler dışında modern hayatın bize getirdiği kolaylıkları kullanmak istiyor.Yazımız tüm kamp severler için uygundur.Güzel bir kamp tatili geçirmek istiyorsanız kamp ekipmanlarını özenle seçmeniz gerektiğinin kesinlikle farkındasınız sanırım.Keşke bunu değil şunu alsaydım, keşke şunu da alsaydım, ben bunu nasıl unuttum gibi cümleler kurmanızı kesinlikle istemeyiz.Bu yüzden listemizi oluştururken konfor ve ihtiyaçlarımızı temel aldığımız kadar kullanılabilirlik ağırlık ve hacmi de düşündük.Sizde lütfen bu listeyi incelikten sonra kendi listenizi oluşturmayı unutmayın ve bu kriteri kullanmayı unutmayın.

kamp malzemeleri

Kamp Malzemeleri Listesi 2020

Kamp tatiliniz planlarken en çok üstüne düşünmeniz ve planlamanız gereken konuların başında geliyor.Hangi mevsimde, nerede, hangi koşullarda ve hangi süre için kamp yapmayı planladığınıza göre değişiklik gösterebilir.Bu yazımızı yaz dönemine yakın olduğumuz için yaz sezonu kamp ekipmanları temel olarak oluşturacağız.Bu listedeki ve internette gördüğünüz listelerin tamamıyla doğruluğu kesin değil.Kendi tecrübe ve gereksinimlerimizi temel alarak hazırladığımızı unutmamanızı rica ederiz.Sizde bu yazıyı okuyarak kendi listenizi oluşturmalısınız.Mutlaka kamp tatilinize başlamadan önce kamp malzemelerinizi deneme ve kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Kamp tatiliniz için sizlere önereceğimiz kamp malzemeleri listesini oluştururken yaz sezonu kamp tatili olacağını düşünerek hazırladığımı unutmayalım lütfen.Eğer kış dönemi kamp tatili planlıyorsanız, kamp ekipmanları listemizi inceleyebilirsiniz.

 • ÇADIR
 • SIRT ÇANTASI
 • UYKU TULUMU
 • MAT
 • MUTFAK EKİPMANLARI
 • MİNİ KAMP ÇANTASI
Kamp Malzemeleri Listesi 2020-kamprehberi

KAMP ÇADIRI

Kamp Malzemeleri Listesi 2020 ÇADIR KAMP REHBERİ Kamp Malzemeleri Listesi 2020

Yaz sezonu kamp tatili yapacaklar, çadır kuracaklar için en ideal sezondur. Çadırımızın buna uygun olduğuna dikkat edelim lütfen. Pencereli ve sinekliği olan çadırlar yaz sezonu için ideal modellerdir.Bir çok çadır yanında yağmurluğu ile birlikte satılıyor artık.Duruma göre yanınızda bulunmasında fayda var.2020 yılıyla beraber kendi kurulan çadırlar oldukça popüler olmaya başladı, kumsal ve benzeri yerlerde kamp yapmayı düşünüyorsanız işiniz çok daha kolay.Çadır modelleri incelediğimi ” ÇADIR ” yazısında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

KAMP SIRT ÇANTASI

Kamp çantası, kampçıların ihtiyacı olan en temel ekipmanıdır.Esnek yapıları ve kullanışlı detayları sayesinde bir çok ekipmanı yanımızda taşımamıza yardımcı olurlar.Kamp çantası ile ilgili dikkat etmeniz gereken konuların başında gereğinden büyük veya ağır olmaması diyebiliriz. Diğer önemli konular ise, sırt omuz destekleri, yan cepleri ve aksesuarları hayat kurtarıcı olabilir. ihtiyaçlarınıza göre size en uygun çantayı seçmenize yardımcı olduğumuz KAMP ÇANTASI isimli yazımızı göz atmanıza tavsiye ederiz.

KAMP ÇANTASI

UYKU TULUMU

Kamp Malzemeleri Listesi 2020 UYKU TULUMU

Yaz dönemleri için pek tercih edilmese de kesinlikle tavsiye ediyoruz. Yaz sezonuna özel üretilmiş uyku tulumları ile daha rahat ve konforlu bir gece geçirebilirsiniz.Uyku tulumu seçerken dikkat etmeniz gereken değişkenleri anlattığımız yazımız olan ” UYKU TULUMU ” incelemenizi tavsiye ederiz.Uyku tulumların yanında genelde şişme yastık satılıyor veya veriliyor.Yanınızda bulundurmayı unutmayın.

ŞİŞME MAT & KÖPÜK MAT

Şişme mat, köpük mat, plastik mat çeşitleri bulunuyor. Her çeşidin kendi içinde mevsimlik modelleri bulunuyor.Yaz dönemlerinde kampçılar genelde daha dayanıklı olan köpük modellerini tercih ettiğini görüyoruz. Şişme matların özellikle 2020 yılında daha popüler ve avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Yeni şişme mat modeller daha dayanaklı ve kolay kullanıma uygun diyebiliriz.Özellikle köpük matlara göre daha az yer kaplıyor ve daha konforlu.Eğer yeni bir mat almayı düşünüyorsanız kesinlikle ”şişme mat ” ile ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kamp Malzemeleri Listesi 2020 ŞİŞME MAT

MUTFAK EKİPMANLARI

Kamp Malzemeleri Listesi 2020 MUTFAK EKİPMANLARI
Kamp Malzemeleri

Kamp dediğimize ilk akla gelen kamp ateşini kullanarak yiyecek bir şeyler yapabilirsiniz. Fakat genelde durum böyle olmuyor, bir çok bölgede kamp ateşi yakmak yasak olabilir.Yaz dönemlerinde kamp ateşi yakmayı pek istemiyoruz. Bu yüzden uzatmadan kısaca temel mutfak ekipmanlarını sizler ile paylaşıyoruz.

 • OCAK

LPG Ocakları ideal tercih olabilir.Küçük ve kolay kullanılışı nedeniyle çok tercih ediliyor.

 • PİŞİRME KAPLARI

Tencere, tava ve tabak, çatallar, bardak artık tek set olarak satılıyor.Küçük ve kullanışlı olduğu için tavsiye ediyoruz.

 • ÇAYDANLIK

Tiryakisi bol olan çay yapımı için kampçılara özel minik kullanışlı çaydanlıklar bulunuyor.Kahveci veya sallama beni bozmaz derseniz işiniz daha kolay, basit su kaynatma kapları mevcut.

 • KESİCİ ALET

Kesinlikle Rambo Bıçağı tarzı bir şey almayın, basit keskin ve kullanışlı küçük çakı tarzı bıçaklar işinizi fazlası ile görür.

MİNİ KAMP ÇANTASI

Nedir bu minik kamp çanta, kamp tatiliniz boyunca ihtiyacınız olan, olabilecek her şeyi bu çantada bulunması gerekir.Bu minik çantalar kesinlikle kamptaki en önemli ekipmanınız. Mutlaka her duruma her olasılığa göre hazırlanmış olması gerekiyor.Ayrıca kişisel bakım ve temizlik malzemelerimizi bu çantada bulunuyor.

 • İlk yardım için gerekli ekipmanlar klasiktir zaten ve kesinlikle yanınızda bir ilk yardım çantası bulundurun.
 • Çadır, mat, uyku tulumu tamiri için küçük bir yapıştırıcı ve yama, çok işe yarar olabilir.
 • Tuvalet kağıdı,çöp poşeti (özellikte kamp da wc bulamazsanız çok işe yarar), ıslak mendil vs.
 • Sabun, diş  macunu ve fırçası gibi kişisel bakım ürünleri…
 • Sinek ilacı,güneş kremi gibi koruyucu ilaçlar
 • İp, küçük bir fener,çatı gibi minik kullanışlı şeyler

Planladığınız kamp tatiline göre ufak tefek ekleme ve çıkarmalar yapabilirsiniz, genel anlamda bir çok kampçının minik ihtiyaç çantası mutlaka bulunan ana ürünler bunlardır.Geneli evinizde bulunan basit ama hayat kurtarıcı ürünlerdir.Bu minik çantaya yeterince önem gösterirseniz kamp tatiliniz boyunca bir çok sürpriz ile kolaylıkla başa çıkabilirsiniz.

Tabii ki daha birçok ekipman ekleyebiliriz ama unutmamız gereken bu ekipmanların hepsini Kamp Çantamıza sığdırabilmeniz gerekir.Genel olarak kampçılar sırt çantaları taşımak zorundadırlar.Oluşturduğumuz bu liste, en temel ve en gerekli ekipmanlardan oluşturduğumuzu unutmayın.Sizde kendi kamp tatiliniz planladığınızda bu listeyi ihtiyaçlarınıza ve olasılıklara göre yeni ekipmanlar ekleyebilirsiniz. Kamp planınız yaparken ihtiyaç duyabileceğiniz ürünlerin listesini önceden oluşturmayı tüm ekipmanınızı, kamp yolculuğunuza başlamadan önce denemelisiniz.

Eğer zaten aracınız veya karavan ile kamp yapacaksanız sizin için hazırladığımız en gerekli kamp ekipmanları listemizi inceleyebilirsiniz.

Kamp Malzemeleri Listesi 2020 İle İlgili Sorular

Kamp Malzemeleri Listesi bu kadar mı ?

Tabii ki bu kadar değil.Yazımız yaz döneminde kamp yapacaklar için temel ekipmanların listesini oluşturuyor.

Kamp malzemeleri nereden alınır ?

internet üzerinde kolayca alabilirsiniz, özellikle google alışveriş özelliği sayesinde kolayca istediğiniz ekipmanı diğerleri ile karşılaştırabilirsiniz.Diğer siteleri de incelemenizi tavsiye ederiz.

 

Genel olarak bilinen tüm kamp ekipmanlarının listesini oluşturduğumuz ….. yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Sizlerde, Kamp Malzemeleri Listesi 2020 yorumlar kısmında katkıda bulunabilir, yorumlarınızı belirtebilirsiniz.

Kamp Malzemeleri Listesi 2020” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir