KAMP ÇANTASI, NELERE DİKKAT ETMELİYİZ

Kamp çantası, kampçıların, dağcıların,izcilerin ve doğa sporu ile ilgilenenlerin ihtiyacı olan en temel ekipmanıdır.Esnek yapıları ve kullanışlı detayları sayesinde bir çok ekipmanı yanımızda taşımamıza yardımcı olurlar.Zorlu yolculuklarda ve doğanın ortasında bizleri yarı yolda bırakmamaları için estetikten önce sağlamlıkları en önemlidir kriterdir.Boyutları ülkücü görünse de abartılı ağırlıklar sahip değildir.Özellikle ayarlanabilir olmaları çok amaçlı kullanımlar ve taşıma kolaylığı açısından çok önemlidir.

Gerek yolculuğumuz sırasında sağlığımız açısından gerekse doğada geçireceğimiz zamanda kullanılabilirliği açısından kamp sırt çantasının seçimi ve kullanılımı hayati önem taşımaktadır. İlk bakışta fiyatını abartılı ve pahalı olarak düşünseniz de, uzun süre kullanacağınızı ve sağlığınızı göz önünde bulundurarak kaliteli çantalar almanızı tavsiye ediyoruz.

Kampçı ve dağcı sırt çantası arasında bir fark yoktur, sadece kullanım alanlarına göre isimleri değişmektedir.

Kamp Çantası seçerken nelere dikkat etmeliyiz

 • Sırt ve Omuz Destekleri

Göz ardı ettiğimiz en önemli konulardan biri olan sırt ve omuz destekleri sayesinde daha rahat veya zor bir yolculuk geçirebiliriz.Ayarlanabilir olmasına, omuz ve sırt kısımlarındaki desteklerin kaliteli olmasına kesinlikle dikkat etmelisiniz.

 • Sağlam ve Esnek

Kesinlikle önce dikişlerini ve birleşen noktaları dikkatle inceleyiniz.Çantanın kumaşı su geçirmez ve kaliteli uzun süreli kullanımlara dayanıklı olmalıdır.

 • Cep ve Aksesuar

İlk bakışta kullanışlı olduğunu fark etmeseniz de, file cepler, taşıma destekleri, güvenlik ve taşıma kemerleri çok kullanışlı olduğunu zaman içerinde anlayacaksınız.Çantanın dışında çadır, mat, baton, uyku tulumu için bolca tutacak, taşıma kemeleri olması yararlıdır.

 • Hafif ve Kullanışlı

Çantanı merkez bölgesine birden çok açılan fermuar kesinlikle önemlidir.Kimse çantanın altında olan bir şeyi almak için çantasını boşaltmak istemez.İçinde çok fazla ekipman olacağı için hafif çantalar tercih etmelisiniz.

 • Renk

Zevkler ve renkler kesinlikle tartışılmaz.Fakat tavsiyemiz daha doğa ile uyumlu renkler seçilmesidir.Fosforlu yeşil, pembe, turuncu gibi renkler istenmedik şekilde dikkat çekici olabilir.

KAMP ÇANTASI
KAMP ÇANTASI

Kamp Çantası Boyutları ve Hacimleri

Kamp sırt çantaları hacim ile boyutlanır.En küçük 25 L ile en büyük 120 L arasında değişen boyutlarda kendi ihtiyaçlarına göre seçebilirsiniz.Unutmamanız gerek en önemli konu yolculuğunuza göre çantanızı taşımak zorundasınız.En popüler sırt çantaları boyutlarına göre 60 L ile 70 L arasında olanlardır.Bu çantalar ideal kamp, trekking, izcilik, dağcılık orta ve kısa  vadeli kamp ve yolculuklar en çok tercih edilen ve ideal büyüklükte olanlardır.

En İyi Kamp Çantası Markaları ve Marka Önerileri

Belirtilen markaların en popüler, en çok satan ve bolca çeşit barındıran firmalardır.Tamamı ürününe farklı sürelerde kullanım garantisi vermektedir.Fiyatları birbirine yakın ve uygundur.Sizden ricamız, öncelikle internet üzerinden inceleyip, mağazalara giderek denedikten sonra satın almanız.Kimse sizin için en uygunu bilemez.

 1. Jack Wolfskin
 2. The North Face
 3. Sturm
 4. Mil-Tec
 5. Vaude
 6. Berg
 7. Cakard
 8. Ferrino
 9. Lumberjack
KAMP ÇANTASI

Kamp Çantası Hakkında Merak Edilenler

Kamp Çantası Makinede Yıkanır mı, Nasıl Yıkanmalı ?

Çamaşır makinesinde soğuk su ve basit programlar ile yıkama yapabilirsiniz.Fakat elde yıkamanızı tavsiye ederiz.Daha uzun ömürlü olur.

Kamp Çantası Nereden Alınır, Nasıl Alınır?

Internetten kolaylıkla alabilirsiniz.Fakat Mağazalardan deneyerek, inceleyerek almanızı tavsiye ederiz.

 

Daha önce kamp tatili yapmadıysanız , ”Kamp Tatili Yapacaklara 3 İpucu”   başlıklı yazımızı incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Kamp Tatili yapacağınız yer hakkında kara vermeden önce, ”Türkiye’nin En Popüler 10 Kamp Alanı” başlıklı yazımızı incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.Sizde fikirlerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir