KAMP ATEŞİNDE KUMPİR PATATES

Patates dayanıklığı ile kamp hayatının en önemli parçasıdır.Üstelik sodyum ve yağ içermez.Turunçgillerden sonra en çok vitamin içeren besin olma özelliğine sahip.Mükemmel bir C vitamini,az da olsa protein, potasyum ve B6 vitamini kaynağıdır.Kamp boyunca bir birinden farklı şekillerde yemek için hazırlayabilirsiniz.Üstelik patates diğer besinlere göre daha fazla tokluk hissi verir ve lezzetlidir.Sindirim içinde çok yararlıdır.

Kamp tatilimizde en çok zorlandığımız olay galiba yiyecek bir şeyler hazırlamaktır. Bence en çok keyif alabileceğimiz şeylerin başında geliyor.Doğanın ortasında, sahilde, yamaçlarda kurulan kamplarda ateşin başında sessiz ve huzur içerisinde.Yavaş yavaş yemeğimizi pişirmek paha biçilemez gerçekten.Unutmayın yemek pişirmek bir sanattır, ne kadar özen gösterirseniz o kadar güzel görünür ve lezzetli olur.

KAMPTA KUMPİR PATATES

Kamp ateşinde yapabileceğiniz basit ve lezzetli bir yemektir.Üstelik tava ve ya diğer ekipmanlarımızı fazlaca kirletmemenize gerek kalmaz.Üstelik pratik şekilde hazırlanabilen yemek, zamandan kazanmamıza yardımcı olur.

Gerekli Olan Malzemeler

Alüminyum Folyo

Özellikle Kamp Ekipmanları listemizde hayati bir öneme sahip olan bu kullanışlı ürün. Neredeyse her şeyi kamp ateşinde is ve karartı olmadan kolayca pişirebiliriz.

Patates

Her boyutta ve ölçüde olabilirler.Güzelce yıkamanız önemlidir.Üzerinde yeşillenme ve çürüme var ise temizledikten sonra keserek alınız.

İsteğe Göre

Tuz,Tereyağ,kaşar içini doldurmak için her şey olabilir.Konserve Ton balığını tavsiye ederim.

KAMPTA KUMPİR PATATES
KAMPTA KUMPİR PATATES

Hazırlanış

Öncelikle temizlediğimiz patatesleri bıçak yardımı ile ince ve derin delikler açalım.İçinin de pişmesini çok isteriz değil mi.Alüminyum Folyo ile güzelce sarını.Ateşinize göre iki kat bile yapabilirsiniz.Kamp ateşimiz için oluşturduğumuz güvenli alanın içinde.Pişirmek istediğiniz süreye göre ateşten yakınlaştırır veya uzaklaştırabilirsiniz.Yaklaşık 10 dk gibi bir zaman geçtikten sonra yumuşayıp yumuşamadığını kontrol edin.Dilediğiniz yumuşaklığa geldiğinde yemeğimiz pişti demektir.

TON BALIKLI KUMPİR PATATES

Alüminyum folyo açtıktan sonra bıçak yardımı ile derin bir yarık açabilirsiniz.Kendi zevkiniz göre tuz veya diğer baharatları ekleyebilirsiniz..Kaşık veya çatal yardımı ile yumuşak Patates içini ezerek lapa haline getirmelisiniz.Bu arada Kaşar ve Tereyağ eklemelisiniz.Kıvamına geldiğini hissediyorsunuz değil mi ?

Şimdi kendi zevk ve isteklerimize göre mezeler ekleyebilirsiniz. Ben Ton Balığını çok severim ve kumpirin üstüne ton balığını yağı ile birlikte ekliyorum.Artık yemeğimiz hazır.Afiyet olsun

KONSERVE TON BALIĞI

Ton balığı balıklar sınıfının en lezzetli türlerindendir. Kamp tatillerinde kolay kullanımı, dayanıklı ve pratikliği ile konserve ton balığı çok popüler bir tercihtir.İçerdiği Omega 3 ve zengin protein içeriği ile her mevsimde tüketebiliriz.Vücut sağlığını koruyan birçok özelliği içinde barındırıyor.Kamp tatillerinde yanızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.Üstelik fiyatı da uydur.

TON BALIĞI

MUTLAKA PATATES

Güzel bir kamp geçirmeniz için kamp yemekleri çok önemlidir. Çantayı hafifletmek için enerjinizi sağlamaya yetmeyecek nitelikle ve miktarda yiyecekle yola çıkmanız da doğru bir seçenek değil. Hafif ama kalorisi yüksek, protein ve karbonhidrat yüksek besinlerin seçmeliyiz. Özellikle patates bu konuda doğru seçim.Sabah kahvaltılarında ,yemekler de hatta aperatifler için çok çeşitli kullanabilirsiniz. Yaz ve kış dönemi fark etmeksizin kullanabilirsiniz.Kamp tatilinize giderken yanınıza mutlaka patates alın.Kampta enerji ve mutluluğun en büyük kaynağı kamp yemekleridir.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.Sizde fikirlerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Daha önce kamp tatili yapmadıysanız , ”Kamp Tatili Yapacaklara 3 İpucu”   başlıklı yazımızı incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Kamp Tatili yapacağınız yer hakkında kara vermeden önce, ”Türkiye’nin En Popüler 10 Kamp Alanı” başlıklı yazımızı incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Türkiye’nin en popüler kamp alanların biri diğeri olan ” Kelebekler Vadisi ”yazımızı incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Antalya’nın en popüler kamp alanların biri diğeri olan ” Olimpos Kamp Alanı” yazımızı incelemenizi tavsiye ediyoruz.

KAMP ATEŞİNDE KUMPİR PATATES” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir