İstanbul Kamp Alanları ~ En Popüler 10 Kamp Yeri

İstanbul içerisinde bulunan en iyi 20 kamp yeri, İstanbul kamp alanları ve merak edilenleri sizler için cevaplıyoruz. İstanbul, her ne kadar insanların aklında beton yığını olarak yer etse de hala doğa güzelliklere sahip bir bölge. Nüfusu her geçen gün artan, trafiği, kargaşası ile yaşayanların şikayet edip durduğu İstanbul, aslında içinde hala doğa güzellikleri olduğunu biliyor musunuz? İstanbul’un stresinden İstanbul’dan çıkmadan baş edebilirsiniz. İstanbul’da bulunan doğa sevenlerin kampçıların ilgi gösterdiği en popüler 20 kamp yerini sizler için listeliyoruz.

İSTANBUL EN POPÜLER 10 KAMP ALANI

İstanbul’da çadır kurabileceğiniz ve hava sonu kaçamağı yapabileceğiniz doğa güzellerini inceliyoruz. Özellikle de kampçılar ve doğa sevenler tarafından en çok tercih ettiği yerler. Olumlu ve olumsuz geri dönüşlere göre İstanbul’da bulunan 10 kamp yerini sizler için inceliyoruz. Sizde yorumlar kısmında veya sosyal medyada yorum yaparak listemize olumlu katkılarda bulunabilirsiniz.

Kamp Tatili yapacağınız yer hakkında kara vermeden önce, Türkiye’nin En Popüler 10 Kamp Alanı başlıklı yazımızı incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Henüz Kamp çantanız hazır değilse, ” Kamp Malzemeleri ” ile eksiksiz bir kamp çantası hazırlamanıza yardımcı olabiliriz.

İstanbul Kamp Alanları

  • Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı

İstanbul’un Şile ilçesine yakın bulunan Hacılı Köyü içerisinde bulunur. Hacılı Şelalesi ormanın içlerinde sesiz sakin doğa güzelliklerine sahip bir kamp alanıdır. İstanbul Ücretsiz kamp alanları içerisinde son dönemde sosyal medya sayesinde popülerdir. Sadece kampçılar değil doğa sevenlerin günlük ziyaretlerine ev sahipliği yapıyor.

İstanbul Kamp Alanları
İstanbul Kamp Alanları
  • Ağva Kilimli Koyu

Ağva , İstanbul içinde bulunan popüler kamp ve tatil kasabalarından biridir. Kilimli koy ise Ağva‘daki kollardan sadece bir tanesi. Yemyeşil orman ve masmavi denizin iç içe geçtiği koy, sosyal medyanın desteği ile oldukça popüler olmaya başladı. Koya yakın bulunan bir restoran harici market tesis bulunmuyor.Kalabalığından uzak bu bölgenin denizi de oldukça temizdir.

  • Polonez Köy Tabiat Parkı

İstanbul Beykoz’da bulunan Polonez Köy Tabiat Parkı, İstanbul’un en büyük tabiat parkıdır. Doğa severler tarafından her mevsim yoğun ilgi görmektedir. Bölgede butik otel, restoran, market, kamp alanları gibi bir çok tesis buluyor. Özellikle günü birlik ziyaretçilerin sıkça uğradığı bölgeye girişler ücretlidir.

Polonez Köy Tabiat Parkı
İstanbul Kamp Alanları
  • Belgrad Ormanı Kamp Alanı

Doğa ile iç içe, bol oksijen, yem yeşil ağaçlar arasında huzur ve sakinlik işte Belgrad Ormanı budur. Son dönemde kampçıların yoğun ilgisinin olduğu bölge, normalde kamp yapmak yasaktır. Bu konuda dikkatli olmalısınız. Ayrıca bölge Yürüyüş parkurları ve bisiklet tutkunlarının özellikle vazgeçilmezidir.

  • Kilyos Kamp Alanı

Kilyos, İstanbul’da yaşayanların hafta sonu kaçamağı yaptığı popüler yerlerden biridir. Kilyos ‘da bir çok tesis, restoran ve kamp alanı bulunuyor. Gönül rahatlığı ile güvenli bir ortamda kamp yapmak isteyenlerin tercih edebileceği hoş doğasıyla,popüler bir bölgedir.

İstanbul Kamp Alanları
Burgazada Kamp Alanı
  • Burgazada Kamp Alanı

Burgazada İstanbul’un en çok beğenilen adalarından biridir. Sakinlik ve huzur arayan kampçıların tercih ettiği hoş bir bölgedir. Madam Martha Koyu ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda kamp alanıdır. Hatta kamp alanı ziyaret etmek isteyenler için iskelede ücretsiz servisleri bulunuyor.

  • Danamandıra Tabiat Parkı 

Son zamanlarda sosyal medyada da oldukça popülerliğini artan tabiat parkı. Bölgede bulunan gölge balık tutabilir, çevrede trekking yapabilirsiniz. Ayrıca bölge nilüfer çiçekleri ve sazlıklarla kaplıdır. Bölgede tuvalet ve piknik masaları bulunuyor.

İstanbul kamp alanları Danamandıra Tabiat Parkı
İstanbul Kamp Alanları
  • Darlık Barajı

Darlık Barajı, İstanbul’da kargaşasından kaçmak isteyenler için popüler bir bölgedir. Oksijeni bol, kolay ulaşım, sessiz ve sakin doğasıyla kampçıların ve günlük ziyaretçilerin ilgi odağıdır. Çevresinde herhangi bir tesis veya market bulunmadığı için ihtiyaçlarınızı yanınızda getirmeniz gerekir.

  • Esenceli köyü

Ömerli barajı yakınlarında bulunan Esenceli Köyü, sessiz ve hoş bir doğa harikası ve daha az kişinin ziyaret ettiği bir bölgedir. Köyde kamp ile ilgili bir işletmesi bulunmuyor. Köylüleri rahatsız etmemenizi rica ederiz. Sessizlik arayanlar için en başta tercih edilecek yerlerden biridir.

Esenceli köyü
İstanbul Kamp Alanları
  • Sinekli Gölü

İstanbul Silivri’ nin Küçük Sinekli Köyü‘ nde bulunur. Gölü sarmalayan yeşillikler eşiğinde kamp yapabileceğiniz sakin yerlerden biridir. Gün geçtikçe popülerliği artan göl, doğallığı bozulmamış ender yerlerdir. Göletin çevresinde piknik masaları, tuvalet bulunuyor. Fakat Tesis veya kamp alanı bulunmuyor.

İstanbul Kamp Alanları yazımızı okuduğunuz için Teşekkür Ederiz. Yorum kısmında fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir